Cześć.
Nasza liga mikstowa przyspiesza na finiszu. Odbyły się w ostatnich dniach trzy mecze. To po kolei w minionym tygodniu spotkały się pary debiutantów ligi Ilona& Marcin z Hanią& Marianem. Wygrała ta pierwsza para 2:0 w setach 7/5; 6/3 i było to cenne pierwsze zwycięstwo tej pary w lidze. Cenne bo mają szanse na trzecie miejsce w grupie i walkę w barażu o grupę finałową. Dwa mecze odbyły się w piątek 21 lipca Weronika& Bogdan wygrali z Iloną& Marcinem 2:0 w setach 6/1; 6/1. W drugim meczu zwycięstwo odnotowała para Karolina& Bartek wygrywają 2:0 w setach 6/0; 6/1 z parą Nina& Krystian.
Przypominam, że rozgrywki w grupach zasadniczych zostały przedłużone do końca lipca. Od 4 sierpnia rusza tura finałowa. Na ten dzień ostatecznie na godzinę 19.00 zaplanowałem mecz barażowy pomiędzy trzecimi parami z grup zasadniczych o wejście do grupy finałowej. Natomiast od 17.00 04 sierpnia zostaną wyznaczone pary do gier w grupie finałowej i grupie pocieszenia.
Deszcz ciągle nam przeszkadza w systematycznych grach, ale chyba nie tylko deszcz.
Przypominamy, że zgodnie z założeniami pierwszy etap powinien skończyć się do początku sierpnia. Niestety liczba rozegranych meczów pokazuje, że jesteście na półmetku : (
Wynik meczu z piątku: Weronika& Bogdan – Jola& Lech 2:0 w setach 6/3, 6/1
W piątek na przeciw siebie stanęły pary Ewa& Tomek i Małgorzata& Grzegorz. Wygrała para Ewa& Tomasz 2:0 w setach 6/1; 6/1. W niedziele natomiast spotkały się pary Hania& Marian i Lucyna& Wiesław. W tym pojedynku okazała się lepsza para Lucyna& Wiesław Wygrywając 2:0 w setach 6/3; 6/3.
W niedzielę 25 czerwca odbył się mecz zaległy pomiędzy Iloną& Marcinem a Lucyną& Wiesławem. Wygrała ta druga para 2:0 w setach 6/0; 6/0
Awansem w niedzielę odbył się mecz pomiędzy Małgorzata&Mieczysław a Ewa&Tomasz.
Wygrali Ewa z Tomaszem 2:1 w setach: 5/7; 6/4; 6/2.
W najbliższy piątek nie odbędzie się żaden mecz.

Tak, to już się zaczęło, 3.edycja ligi mikstowej TKKF Wacław 2023. W piątek 19 maja z zaplanowanych dwóch meczy odbył się jeden. Zmierzyły się pary Małgorzata& Mieczysław z Karoliną& Bartoszem. Wice mistrzowie poprzedniego sezonu wygrali 2:0 w setach 6/2; 6/2. Podobnie w miniony piątek (26.05.2023) z zaplanowanych dwóch meczów, odbył się jeden. Zmierzyły się pary Jola&Lech z Lucyną& Wiesławem. W tym meczu lepszą okazała się para Lucyna& Wiesław wygrywając 2:0 w setach 6/3; 6/2.
Kilka uwag dotyczących tegorocznych rozgrywek.
Rozgrywki w fazie początkowej toczą się w dwóch grupach zasadniczych po pięć par. Mecze zostaną rozegrane w systemie każdy z każdym. Z grup zasadniczych zostaną wyłonione po dwie pary najlepsze, które wyłonią grupę finałową. Poza tymi parami grupę finałową uzupełni piąta para wyłoniona z meczu barażowego trzecich par z grup zasadniczych. Pozostałe pary zagrają w grupie „pocieszenia” o miejsca 6-10. Do grupy finałowej i pocieszenia przechodzą zdobyte punkty z parami które awansowały do grupy finałowej i pocieszenia. W grupie finałowej i pocieszenia zostaną rozegrane mecze wyłącznie pomiędzy parami, które wcześnie w fazie zasadniczej nie grały z sobą. Tak rozegrana liga stworzy ranking par.
W tym sezonie mecze gramy do dwóch wygranych setów.

Pozdrawiam, Wiesław