Mistrzostwa w Szamotułach wyłoniły Mistrzów w SKRZATCH ( U 12)
Na kortach Szamotulskiego Tenisa odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w tenisie skrzatek i skrzatów ( rocznik 2007 i młodsi ). W turnieju uczestniczyła niespotykana od dłuższego czasu grupa 20 skrzatów i 17 skrzatek z 13 klubów z Wielkopolski (Kostrzyna WLKP, Tarnowa Podgórnego, Puszczykowa, Opalenicy, Kalisza, Szamotuł i Poznania). Najliczniejszą ekipę wśród skrzatów wystawiły kluby AZS P-ń i KKT Kostrzyn WLKP po 6 zawodników, natomiast w skrzatkach AZS P-ń. Rozegrano turniej singlowy i deblowy. W turnieju chłopców z jedynką grał Aleksander Błuś ( P.T. Olimpia P-ń ) 18 na liście PZT natomiast u skrzatek to Jovwana Nicefor (AZS P-ń) 23 miejsce na liście klasyfikacyjnej PZT.

Wyniki:
SKRZATY – półfinały
Jakub Chmiel (KKT Kostrzyn WLKP) vs Aleksander Błuś (P.T. Olimpia P-ń)  0/6,2/6
Ignacio Tejerina ( KKT Kostrzyn WLKP ) vs Ksawery Malarecki (AZS P-ń)         6/0,6/2
FINAŁ
Aleksander Błuś (P.T. Olimpia P-ń) vs Ignacio Tejerina )   6/2,7/5
FINAŁ debla
Jakub Chmiel/Ignacio Tejerina (KKT Kostrzyn) vs Aleksander Błuś (P.T. Olimpia P-ń)/Ksawery Malarecki (AZS P-ń)   6/2,6/1
SKRZATKI – półfinały
Jovana Nicefor (AZS P-ń) vs  Kornelia Górecka (KS Promień Opalenica)     6/3,6/2
Maja Pietraszak (TKS KROS Tarnowo Podgórne) vs Zofia Janusz (AZS P-ń )   6/0,6/1
FINAŁ
Maja Pietraszak (TKS KROS Tarnowo Podgórne) vs  Jovana Nicefor (AZS P-ń)   6/4,6/3
FINAŁ debla
Maja Pietraszak (TKS KROS Tarnowo Podgórne)/Anna Skorupska (P.T. Olimpia P-ń) vs Kornelia Górecka (KS Promień Opalenica )/Nela Pietrzak (Włókniarz 1925 Kalisz ) 1/6,6/4,10/3

Jak mówi Henryk Gawlak na tym poziomie szkolenia wyraźnie widać przewagę zawodniczek i zawodników wysoko klasyfikowanych na listach PZT. Pokazują to wyniki – w obydwu finałach zameldowali się rankingowe 1 i 2.

Finaliści otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki ufundowane przez władze Szamotuł.

Turniej rozgrywano na obiekcie gdzie jest 8 kortów co bardzo ułatwiło od strony organizacyjnej przeprowadzenie turnieju.

Kolejny weekend z tenisem to 8-11 czerwiec, wówczas odbędzie się Grupowy Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny skrzatów i skrzatek (U12)